METİN ÇİFTÇİ Kişisel Web Sitesi
search


Program içinde, 2016 İcra Katipliği Metinleri, 2015 Zabıt Katipliği Metinleri, Yargıtay Metinleri, Daktilografi ve Kolay metinler hazır bulunmaktadır.
Son Güncelleme : 04.05.2020 - Versiyon: 1.1.7
 


Merhaba arkadaşlar, Süper on parmak programı Windows masaüstü uygulamasıdır. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışmaktadır. Katiplik sınavına hazırlanan arkadaşların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Çok fonksiyonlu bir programdır. Basit kullanım özelliğine sahip, tasarımı gayet sadedir ve kullanıcıları tarafından beğenilen bir program. Program işlevliği hakkında sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

   

1-1   YENİ BAŞLAYANLAR

Super On Parmak Yeni Baslayanlar


Yeni başlayanlar için bir bölüm hazırladım. Bu bölüm 111 dersten oluşuyor size kalan sabırlı ve azimli bir şekilde bu dersleri bitirmeniz. Ders ve çalışmak istediğiniz klavye türünü "F" yada "Q" seçtikten sonra yanda iki seçenek var. Birinci seçenek eğer her dersi ne kadar sürede yaptığınızı merak ediyorsanız süre tut seçeneğini işaretleyin bu size yazıyı bitirdiğinizde size ne kadar sürede yazdığınız ve kaç defa yanlış harfe bastığınız gösterilecektir. İkinci seçenek otomatik geçiş, bunu seçerseniz siz dersi bitirir bitirmez ikinci derse kendiliğinden geçer. Burada sistem, üst bölümde çıkan harf ve kelimeleri aşağı bölüme yazmanız ve her yanlış harfe bastığınızda hata sesi çalar ve o harf silinir ta ki siz doğru harfe basana kadar. Bu arada tuşlara ses özelliği verilmiştir istediğinizde kapatabiliyorsunuz ama eminim çok hoşunuza gidecektir. Yazdığınız yazıyı göstermek için yazılan yazıyı kırmızı renkte gösteriyor ve vuruş takibi yapmak içinde yazacağınız harfin arka plan rengi kırmızı oluyor. Aynı zamanda alt tarafa klavye de hangi harfe bastığınızı görebilmeniz için klavye görseli yerleştirdim ve hangi harfe basarsanız o alanı kırmızı gösteriyor. Dilerseniz bu sayfada eklediğiniz metinler ile çalışabilirsiniz. Parmakların klavye yerini göstermek amaçlı renklendirme yapılmıştır.


1-2   ÇALIŞMA SAYFASI

Super On Parmak Calisma Sayfasi


Bu bölüm ise klavyesini hızlandırmak isteyenler için tasarlandı. Sizin eklediğiniz ya da hazırda ekli olan yazı başlıklarını seçip çıkan metni aşağı da yazı girişine yazmaya başlayabilirsiniz. Yazı yazdığınız metin girişine karakter gizleme özelliği verildi, bütün karakterler yıldız karakterine dönüştürülüyor, burada amaç yazdıklarınıza bakarak dikkat dağılmasını engellemek. Acaba yanlış mı yazdım bir bakayım derdinden kurtarmak yani. 

Çok yanlış yazan arkadaşlarımızın hatalarını azaltabilmeleri için üç ayrı özellik eklendi. Bu özellikler: Metni ters çevirme, Metnin içindeki kelimeleri karıştırma ve Harfleri karıştırma. Bu özellikler, dikkatini toparlamanızı sağlayacak ve ezber şeklinizi bozmayı sağlar. Ve böylelikle daha dikkatli ve doğru yazmaya başlayacaksınız.

Aynı zamanda Kağıda bakarak çalışmanız için "Kağıda bakarak çalış" özelliği eklendi. Çalışma metnini kolay bir şekilde bulabilmeniz için arama butonu eklendi. Siz yazmaya başladığınızda seçtiğiniz süre aktif olur ve geri sayım başlar. Seçeneklerden yazılan metni kırmızı yap seçili ise yazdıklarınız kırmızı renk ile gösteriliyor ve yazmanız gereken harf ise arka plan rengi kırmızı ile belirtiyor ve bu sayede nerede kaldığınızı takip edebiliyorsunuz. Süre bittiğinde kelime sırasına göre yazı analizi başlar ve yazdıklarınızı gösteren bir pencere açılıyor ve yanlış yazılan bütün kelimelerin arka plan rengi kırmızı yapılarak gösteriliyor ve fazla yazdıklarınız arka planı mavi renkle gösteriliyor, siz yazdıklarınıza bakabiliyorsunuz bu şekilde. Aynı zamanda sonucu dilerseniz yazıcıdan çıkarmak istediğinizde yazıcı simgesine basarak çıktı alabilirsiniz. Sonra yazı sırasına göre yanlış yazdığınız kelimeleri hatalı kelimeler kısmında sıralanıyor. Bu kelimelere çalışmak istediğinizde kelime çalış butonuna basarak yanlış yazdığınız kelimelere çalışabilirsiniz. Ve yan kısımda sonuçları gösteren kısım var, burada başarınız gösteriliyor. 

Toplam yazılan kelime, yazılan doğru kelime, yanlış kelimeler ve başarı ya da başarısız durumu tabi bir de rekor durumunuz. Unutmadan burada da tuşlara her bastığınızda daktilo sesini andıracak ses çalacak, daktilo ile yazı yazıyor havasına girersiniz bu şekilde. Şahsen çok hoşuma gitti. Saati gizlemek istediğinizde saat simgesine tıklayarak saati gizli duruma getirebilirsiniz. Yandaki bütün nesneleri gizlemek için de ampul simgesine tıklayarak bütün nesneleri gizleyebilirsiniz. Aynı zamanda her çalışmanızın hata oranını ve doğruluk oranını gösteren görsel bir grafik bulunuyor.


1-3   YENİ YAZI EKLE

Super On Parmak Yeni Yazi Ekleme


Arkadaşlar bu kısım çok kafa karıştıracak bir bölüm değil, gayet sade yapılmıştır. Kendiniz çalışmak istediğiniz yazıları eklemeniz için hazırlandı. Yazdıklarınızı silebilir ve değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken başlıklara basıp çıkan yazıyı ister siler ister değiştirirsiniz.


1-4   İLETİŞİM

Bu kısmı herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da yada programda olmasını istediğiniz herhangi bir özelliği bana söylemeniz için tasarlandı. Programı zamanla güncellemeyi düşünüyorum onun için sizin de fikirleriniz almak için böyle bir bölüm hazırlama ihtiyacı duydum.


1-5   İSTATİSTİK

Super On Parmak Istatistik


Bu sayfada kendi çalışmalarınızı ister grafik üzerinden haftalık ve aylık olarak inceleyin isterseniz de detaylı tablo alanında bütün çalışmalarınıza bakabilirsiniz. 


1-6   KİLİTLE

Super On Parmak Kilitle


Bu özellik ise çalışmanızı istediğiniz yerde ara vermek için geliştirildi. Ara verdiğinizde kilitle özelliği aktif ederek şifre belirleyiniz ve böylece şifre girilene kadar ekranı kilitleyerek başkasının sizin çalışmanıza ellemesini engelleyebilirsiniz. Sonra doğru şifreyi girerek çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Süper On Parmak programını ücretsiz kullanıp çalışabilirsiniz. Arkadaşlar kullandığınız tarayıcı virüslü olarak algılayabilir ama dosya rar dosyası içinde olduğundan olabilir. Siz gene de indirin. Bilgisayarda anti virüs programı varsa taratabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar.

Süper On Parmak Ücretsiz İndir.

Süper On Parmak Mini Bilgisayar İçin Ücretsiz İndir.

Paylaş"Eğitim kafayı çalıştırmak demektir.
Belleği doldurmak değil."
Mark Twain
InstagramFacebooktwitter

Süper On Parmak Klavye Öğrenme Programı Ücretsiz
Okuma : 33185    Tarih : 26.03.2015 - 03:01
C# Dizi Değişkenler Ve Dizi Değişken Tanımlama
Okuma : 4716    Tarih : 10.09.2015 - 13:58
C# Metotlar ve Çeşitleri
Okuma : 4082    Tarih : 11.10.2015 - 02:36
C# En Çok Kullanılan String Metotlar
Okuma : 3625    Tarih : 22.02.2016 - 22:22
C# Aritmetik Operatörler Ve Mantıksal Operatörler
Okuma : 3310    Tarih : 11.09.2015 - 21:25
C# Değişkenler Ve Değişken Tanımlama
Okuma : 3020    Tarih : 05.09.2015 - 20:04
C# İle Araba Yarışı Oyunu Yapımı
Okuma : 2932    Tarih : 26.01.2016 - 01:28
C# Girilen Sayının Karekök Ve Faktöryelini Bulan Program
Okuma : 2418    Tarih : 26.03.2015 - 16:39
C# DateTime Sınıfı
Okuma : 2351    Tarih : 23.02.2016 - 22:11
C# While, Do While, For Ve Foreach Döngü Yapıları
Okuma : 2186    Tarih : 19.09.2015 - 23:18
C# Asp.NET Proje Konu İsimleri
Okuma : 2164    Tarih : 20.01.2016 - 23:18
C# Değişken Türünü Değiştirme
Okuma : 2003    Tarih : 10.09.2015 - 16:39
C Şarp Girilen Beş Basamaklı Sayıyı Yazıya Dönüştürme
Okuma : 1952    Tarih : 31.05.2015 - 00:22
C# Class Tanımlama (Sınıflar)
Okuma : 1909    Tarih : 25.09.2015 - 02:07
C# if, else if Ve else Kontrol Yapıları
Okuma : 1824    Tarih : 14.09.2015 - 01:10
İp Adresin: 44.200.101.84


© 2020 Kodlama ve Tasarım Metin ÇİFTÇİ